Rejsuj.pl jest społecznością skupiającą żeglarzy. Zapoznaj się z doświadczeniem żeglarskim swoich znajomych, obejrzyj zdjęcia i wideo z rejsów.
Rejsuj.pl to także największa multimedialna baza danych o jachtach.
Zaplanuj z Rejsuj.pl kolejny sezon i umów się na rejs ze znajomymi!

Twoja przeglądarka jest bardzo stara i wymaga uaktualnienia!


Załoga portalu Rejsuj.pl rekomenduje aktualizację Internet Explorera do najnowszej wersji.
Czarny Łabędź
(głosów: 1)
Ocena:
Typ przystani przystań jachtowa
Państwo Polska
Miasto Rydzewo
Adres ul. Mazurska 98
Ilość miejsc 40
Kontakt 501676899
Strona www www.gospoda.pl/port.html
Wyposażenie przystani:
  • Prysznic
  • Toalety
  • Wi-Fi
  • Prąd na kei
  • Woda na kei
Wyświetleń przystani: 3991

Informacje o przystani

Keja przy Gospodzie to komfort i bezpieczeństwo dla Ciebie i Twoich bliskich.
  • Bezpłatny dostęp do internetu Wi-Fi dla gości naszego portu
  • 40 miejsc cumowniczych,
  • Na kei są podłączenia do prądu i wody.
  • Możliwość rezerwacji stałych miejsc cumowniczych na cały sezon
  • Nowość w naszym porcie !!! - pompa do opróżniania zbiorników z nieczystościami
Ceny:
  • Osoba 10 zł / doba (w cenie zawarte jest niereglamentowane korzystanie z.sanitariatów)
  • Prąd - 10 zł / 1 doba/ jacht
Keja rezydencka - nowe pomosty !!!
Wynajmując na cały sezon od 15 kwietnia do 30 września wygodne miejsce z podłączeniami do prądu i wodą przy naszej kei uzyskujesz bliskość restauracji, komfortowych pokoi, kameralnego pola kempingowego oraz dozorowanego parkingu.
Promocja Opłata za sezon uprawnia Cię do 15% rabatu na posiłki w Gospodzie.
  • Rezerwacja miejsc dla łodzi do 20 stóp - 1800 zł
  • Rezerwacja miejsc dla łodzi od 20 - 26 stóp - 2400 zł
  • Rezerwacja miejsc dla łodzi powyżej 26 stóp - 2900 zł
* Ceny rezerwacji dla rezydentów są cenami netto. Cena zawiera miejsce przy kei, podłączenie do prądu i wody na kei, korzystanie z wc, prysznica, zmywaka do naczyń, kontenera na śmieci, jedno miejsce parkingowe dla samochodu osobowego, bezpłatny dostęp do internetu Wi-Fi

Informacje o mieście i okolicy

RYDZEWO - jest najstarszą wsią w zachodniej części dzisiejszej gminy Miłki, powstało w 1571 roku. Z Rydzewem związana jest legenda o pręgierzu, który w XVII wieku stał najprawdopodobniej w.okolicach kościoła. O istnieniu rydzewskiego pręgierza świadczą kary, jakie wymierzono w 1666 roku dwóm mieszkankom wsi; jednej za ''bezbożność'', drugiej za ''potajemne stosunki miłosne z niejakim Kaczmarczykiem''.
.
Za najstarsze zabytki budownictwa wiejskiego uznane są dwa murowane zabudowania: nr 32 i 34-35a w Rydzewie wzniesione na.przełomie XIX i XX wieku.
.
Jednak najważniejszym zabytkiem Rydzewa jest kościół położony w.centrum wsi, na cyplu częściowo rozdzielającym jeziora: Boczne i.Niegocin. Rydzewski kościół jest budowlą o cechach mieszanych, gotyckich i barokowych wzniesionych na planie prostokąta. Kościół wzniesiono w latach 1579-1591. Jednym z cenniejszych dziś elementów wystroju kościoła są drewniane, XVI-wieczne drzwi prowadzące do zakrystii. Innym elementem XVII-wiecznego wystroju wnętrza jest ambona z 1630 roku. Warto także zwrócić uwagę na.wykonaną z mosiądzu misę chrzcielna, zdobioną trybowaniem i.puncowaniem oraz pomalowaną dziś na olejno ławkę tzw. kolatorska, w której podczas nabożeństw zasiadał fundator kościoła Mikołaj Bogaczewski, po nim zaś jego spadkobiercy. Oba elementy wyposażenia pochodzą z XVII wieku. Po 1945 roku świątynię przejęła parafia katolicka. W roku 1961 kościół odrestaurowano. W chwili obecnej kościół pod wezwaniem św. Andrzeja Boboli można zwiedzać między nabożeństwami.

We wsi Rydzewo znajdują się m.in.:
  • sklepy spożywczo-przemysłowe (najbliższy w odległości 30m od.gospody),
  • bary,
  • stołówka z domowymi obiadami,
  • punkt pocztowy,
  • przystań Żeglugi Mazurskiej,
  • liczne kwatery prywatne,
  • punkty wymiany butli gazowych,

Ciekawostki i inne informacje

Legenda o Czarnym Łabędziu

Tu był kiedyś jego dom, rodzinne ukochane strony - zaczęła swą opowieść staruszka. - Był tu szczęśliwy, lecz nie czynił szczęśliwymi innych. Było w nim coś, co ciągnęło go do złego. Z dnia na dzień stawał się szubrawcem. Nie był złym człowiekiem, nie. Ludzie go lubili. Różnych już grzeszków miał na sumieniu. Wybaczali mu. Ale pewnego razu dopuścił się największej zbrodni - zbrodni na miłości. Rozkochał niewinną dziewczynę. Omamił słówkami i ckliwym spojrzeniem. Bawił się nią i potem porzucił. Poszła w rozpaczy na bagna i nigdy już nie wróciła. Ludzie go przeklęli. Ale najbardziej skrzywdził siebie. Bo tak naprawdę miłował ją. Za późno to zrozumiał. Cierpiał i gorzkniał. Szukał jej oczu, zapachu, śladów. Poszedł za nią. Widywali go błąkającego się po torfowisku. 

We wsi rodzili się i umierali ludzie. Wkrótce o bagiennym tułaczu zapomniano. Pewnego dnia na wodach Niegocina pojawił się czarny łabędź, ogłaszając swe przyjście głośnym krzykiem. Starzy zobaczyli w nim jego. I bali się. On jednak wrócił inny. Roztoczył nad wioską opiekuńcze skrzydła. Uprzedzał los. Ostrzegał przed złym. Czuwał nad losami kochanków. Nikt nie zaznał tu nieszczęśliwej miłości. W wiosce zapanował dostatek i beztroska. Wszyscy czuli się bezpieczni pod skrzydłami Czarnego Łabędzia. Uśmiechnięci ludzie z radością witali przybyszy. I.tak jest do dzisiaj. 

Na brzegu jeziora, nie opodal jego legowiska ludzie postawili gospodę.  Nazwali ją "Pod Czarnym Łabędziem "  Gdy zawędrujesz w Jej progi, pożywią cię strawa wszelaką i.ugoszczą wybornymi trunkami. Gdy oddasz się w opiekę duchowi tych okolic, nie zaznasz niepokoju. A czarny łabędź? Ludzie powiadają, że czasem, ale tylko przed świtem można go dostrzec w przybrzeżnych trzcinach.  
A jeśli go ujrzysz, szczęście nie opuści cię już nigdy...

Ostatnio dodane zdjęcia

Brak zdjęć.

Ostatnio dodane wideo

Brak wideo.
Brak wpisów na forum.
Zobacz ofertę rejsów na sezon
15
Lis
2025
Labrador
Kategoria: szanty
Warszawa