Informacje o przystani
Patrząc od strony morza jest to najdalej w górę Wisły Śmiałej położony port na Wiśle Śmiałej.
Podejście
Na początku zgłaszamy się do Straży Granicznej Górki Zachodnie na kanale 6 UKF.
Nie ma żadnych nabieżników, należy z Zatoki płynąć między główki, najlepiej od północnej strony. Wschodnia, czyli lewa główka jest położona na długim falochronie z gwiazdobloków, a zachodnia, czyli prawa na krótszym i o wiele skromniejszym. Należy pamiętać o nieoświetlonym znaku kardynalnym na północ od zachodniej główki - na linii znak-główka wystają z wody niebezpieczne pale. Jak już jesteśmy w główkach to przez zwężenie przy ujściu rzeki prowadzi nas farwater długi na 4 kable złożony z sześciu oświetlonych pław kolumnowych (3 zielone i 3 czerwone, ale nie ustawione w bramki). Za ostatnią zaczyna się trochę szerzej. Po prawej burcie mijamy przystanie AWF i AZS, następnie kolejne nieoświetlone kardynałki oznaczające spłycenie przy zachodnim brzegu. Z kolei po lewej burcie powinniśmy mieć falochron odgradzający tor wodny od rezerwatu "Ptasi Raj". Po kolejnych sześciu kablach od ostatniej pławy farwateru dopływamy do dwóch sąsiadujących ze sobą przystani: Jacht Klub Conrada i Jacht Klub Stoczni Gdańskiej, z których ten drugi jest naszym celem (przy czytaniu tego opisu;).
Port
Cumować można albo w basenie na bazie nieregularnego czworokąta, głównie przy dalbach, albo przy zewnętrznym nabrzeżu. Przypłynięcie należy zgłosić u bosmana portu, a potem można skorzystać np z łazienek w tym samym budynku (ale inne wejście).
Informacje o mieście i okolicy
Miasto Gdańsk jest niezwykle ciekawe, więc żeby o nim poczytać to polecam przewodniki.
Dojazd do niego jest znany stałym bywalcom - autobus 111, aktualnie najlepiej wysiąść przy Akademii Muzycznej, a dalej do Głównego Miasta dojechać tramwajem, lub już piechotą, bo to w zasadzie obok.
Ciekawostki i inne informacje
Brak ciekawostek i innych informacji.